مرتضی نصرت

اگر در چند دهه اخیر، در سه موضوع یادگیری زبان انگلیسی، تقویت حافظه و تندخوانی دنبال آموزش و یادگیری بوده باشیم، بعید است به نام نصرت برخورد نکرده باشیم. مرتضی نصرت در این سه زمینه، سالهای طولانی به آموزش و تهیه محصولات آموزشی مشغول بودند.

ایشان سالهای طولانی هم در ایران هم در آمریکا به کار ترجمه و آموزش زبان انگلیسی اشتغال داشتند.

زندگی پر تلاش مرتضی نصرت، نوروز سال ۱۳۹۴در لس آنجلس آمریکا پایان یافت.

آنچه در ایران به اسم زبان نصرت معروف شده است (و ثروت خوبی برای خود مرتضی نصرت و بسیاری دیگر فراهم کرد) در اصل نسخه فارسی شده روش یادگیری زبان پیمزلر است. این روش، ادعا می کند که در ۹۰ روز بر اساس شنیدن و تکرار یک سری عبارات و جملات ساده، مکالمه زبان انگلیسی را آموزش می دهد.

بعدها نسخه دوم، سوم و چهارم آن هم در همه جا عرضه می شد اما در اصل تنها تفاوت این نسخه ها، علی رغم ادعایی که می کنند، در کیفیت فایل صوتی آن است وگرنه محتوای آنها یکسان است.

در نوشته دیگری، روش آموزش زبان پیمزلر یا نصرت را کامل بررسی کرده ایم:

آموزش زبان نصرت و نکاتی که باید درباره این روش بدانید

7 دیدگاه دربارهٔ «مرتضی نصرت»

 1. من سه ماه است که به انگلستان مهاجرت کردم.دراین مدت ۲۵درس از ۹۰درس را دوره کردم.واقعا روش وکلام ایشان خیلی خوب و عالی ست امشب متوجه شدم که ایشان دیگر در قید حیات نیستند واقعا ناراحت و متاثر شدم روح استاد عزیزم شاد و بهشت برین جایگاه تان.

 2. یادم نمیره ۲۰ سالم بود سی دی های این مرد بزرگ را خریدم و زبان را بالاخره بعد رفتن کلی کلاس در مراکز مختلف با لول های بالا که انصافا هیچ فایده نداشت، با آموزش نصرت بالاخره یاد گرفتم. و حالا هم که مدرک دکتری دارم آموزشهای دانشگاهی واقعا فایده ای نداشت و همچنان مدیون ایشون هستم. چقد بد شد‌کسی این مرد بزرگ را به خوبی به ایران و آموزش و‌پرورش نشان نداد تا فرزندان ما همچنان سردرگم زبان نباشند

 3. سلام به علاقمندان زبان انگلیسی
  باید در کنار فایل‌های صوتی نصرت به طور گسترده و روز افزون لغات پرکاربرد انگلیسی را فرا گرفت. چون خود این پکیج لغات زیادی نداره.
  اما شیوه مرحوم نصرت بسیار ساده و مفید است.
  نور به قبرش ببارد.

 4. خدا رحمتت کنه بزرگ مرد واقعا چه افتخار بزرگی بودی من من از انگلیسی فراری بودم اما حالا باورم نمیشه دارم صحبت میکنم علاقه مندم کردی خدا بیامرزدت من نسخه پکیج و سالها پیش خریدم اما بعدا که سی دی از مد رفت مجبور شدم از دانلودش کنم به هر حال اگه کهر اشتباهی کردم من و ببخش با یک فاتحه روحت شاد

 5. روحش شاد و یادش گرامی باد. من همیشه دوست داشتم انگلیسی یاد بگیرم. برادر کوچکتر من سال۱۳۸۱ بهم گفت یه پکیج زبان انگلیسی هست به نام نصرت. البته برادرم در کار تکثیر نوار کاست بود منم به او گفتم که برام کپیشون کن یادمه ۴۵ نوار کاست شد اون موقع کامپوتر خیلی گران بود. یادش بخیر با چه ذوفق و شوقی گوش میدادم. البته من برای نوار کاستها پول پرداخت کردم ولی باز کا ما درست نبود. برای همین همیشه براش دعا میکردم. دوست داشتم عکسشونو ببینم. خدا رو شکر قبل از مرگم دیدم ولی چه فایده ایشان دیگر در بین ما نیست. خیلی ناراحت شدم. ببخش مرا مرد بزرگ... روحت شاد با این اثر تاریخی و شگفت انگیزت. امیدوارم که انسان خوبی بوده باشد. خدا او رو بیامرزه. . سپاس بابت معرفی ایشان . متاسفانه مسئولان کشور گرامی ما ایران قدر این انسانهای عالی قدر رانمی دانند.

  علی صفری

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *