همه چیز درباره سایت ایران فلونت


داستان گابریل واینر و روش یادگیری زبان “تسلط دائمی”

نویسنده کتاب تسلط دائمی، خواننده اپرا و مسلط بر هفت زبان


من هم مثل بسیاری از شما، در مدرسه و دبیرستان و دانشگاه زبان خوانده‌ام. اما در آخر، پس از این همه سال، این سوال برام پیش آمده که در این مدت چه خوانده‌ام و چکار کرده‌ام؟ چرا پیشرفت چندانی نداشتم؟ سخت تلاش کرده بودم و معلمهای خوبی هم داشتم. اما مطمئناً یک جای کار ایراد داشت.

کجای کار، ایراد داشت؟ کدام کار را باید بهتر انجام می‌دادم؟
واقعیت این است که یادگیری یک زبان، کاری بسیار پیچیده است. همزمان با چهار مهارت مجزا اما مرتبط -خواندن، نوشتن، مکالمه و گوش کردن- سروکار داریم. مهارت‌هایی که هرکدام شامل هزاران موضوع و مفهوم هستند: قواعد گرامر، واژگان و لغات، قوانین تلفظ و غیره.

فهم اینکه در هر کدام از این جنبه‌های یادگیری زبان به صورت جداگانه یا با طور کلی در مجموع، چکار باید کرد، شور و شوق و سرگرمی اصلی من در بیش از یک دهه اخیر بوده است.

تشریح و توضیح مفصل هر جنبه از این روش، موضوع کتابی است که نوشته‌ام. کتابی که می‌تواند شما را در طول مسیر یادگیری زبان خارجی، به خوبی همراهی کند.

پس در سفری که یازده سال پیش شروع کردم، با من همراه شوید. سفری که در آن به زبان‌های زیادی از جمله آلمانی، ایتالیایی، فرانسوی، روسی، مجاری و ژاپنی مسلط شدم.

در این راه، رویکردها و روش‌های یادگیری سریع و اثربخش زبان را با شما به اشتراک خواهم گذاشت و نه تنها به شما کمک خواهم کرد که از مشکلات و سختی‌های زیاد این مسیر دوری کنید؛ بلکه

قرار است با هم، سفری سرگرم‌کننده و لذتبخش داشته باشیم.

درباره این روش یادگیری زبان چه گفته اند؟

نلسون دلیس
نلسون دلیسقهرمان حافظه امریکا در سالهای ۲۰۱۱، ۲۰۱۲، ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵
بیشتر بخوانید
تسلط دائمی” روشی است که آرزو می‌کنم قبل از این همه تلاش‌ بی‌نتیجه که در زمینه یادگیری زبان‌های مختلف داشته‌ام، آن را می‌دانستم. این روش، یک راهنمای سرگرم‌کننده، درگیرکننده و بدون خستگی است برای یادگیری زبان. آن هم با هک کردن مغز برای آسان کردن این‌کار. نویسنده کتاب “تسلط دائمی”، تمام کارهای سخت یادگیری زبان را انجام داده است. به همین دلیل مخاطبان او می‌توانند، با اجرای این روش لذتبخش، به سرعت بر زبانی که می‌خواهند، مسلط شوند.
گری مارکوس
گری مارکوسروانشناس شناختی و نویسنده پرفروش ترین کتاب نیویورک تایمز، Guitar Zero
بیشتر بخوانید
یک راهنمای بسیار هوشمندانه و کاملاً مدرن برای آموزش زبان جدید. کتاب Fluent Forever به شما انگلیسی، فرانسوی یا زبان دیگری را یاد نمی‌دهد. اما نحوه یادگیری هر زبانی که قصد یادگیری آن را دارید، یاد می‌دهد. آن هم به روشی سریعتر و اثربخش‌تر از روش‌های دیگر. اگر می خواهید به یک زبان جدید مسلط شوید، با این کتاب شروع کنید.
کوین کلی
کوین کلینویسنده، موسس مجله WIERD و ناشر
بیشتر بخوانید
این کتاب ترکیبی‌ست هوشمندانه از جدیدترین روش‌های یادگیری زبان، آن هم به تنهایی و به کمک اینترنت، برنامه‌های کامپیوتری و کار روی صدا و تلفظ و در زمانی کوتاه. بار دیگر که بخواهم زبانی را یاد بگیرم، از این کتاب استفاده می‌کنم.
جاش کافمن
جاش کافمننوسینده پرفروش‌ترین کتاب "بیست ساعت اول، چگونه هرچیزی را یاد بگیریم"
بیشتر بخوانید
به کمک این کتاب می‌توانید در زمانی کوتاه، هر زبانی را یاد بگیرید و رکورد جدیدی را در زمینه سرعت یادگیری زبان کسب کنید. اگر در جستجوی روشی عملی، بر اساس روش کار مغز هستید که امتحان خود را پس داده باشد؛ دیگر لازم نیست این جستجو را ادامه دهید. این کتاب همان چیزی است که دنبال آن می‌گردید.
درک سیورز
درک سیورزنویسنده، کارآفرین، موسس CDBaby و آهنگساز
بیشتر بخوانید
روش Rosetta Stone و روش‌های دیگر را فراموش کنید. به اعتقاد من این، بهترین روش آموزش زبان است. روشی که از به‌روزترین رویکردها و ابزارها استفاده می‌کند و درهمان اول مسیر، تاکید ویژه روی تلفظ صحیح صداها دارد. این روش الزاماً آسان نیست اما بسیار موثرتر از هر روش و راهنمای دیگری است. اگر آماده و جدی هستید، این روش را با تاکید زیاد، توصیه می‌کنم.
کوین چن
کوین چنموسس سایت معروف italki.com در زمینه آموزش زبان
بیشتر بخوانید
چه کتاب عالی… گابریل واینر، نویسنده کتاب”تسلط دائمی“، ما را در سفر شخصی یاگیری زبان، همراه خود می‌برد. این روش او که نتایج آن اثباتی است بر موثر بودن آن، روی سه اصل تلفظ صحیح، اجتناب از ترجمه و استفاده مداوم از روش یادگیری تکرار مبتنی بر فاصله تمرکز دارد. همچنین روشهای خاص زیادی را یاد می‌دهد تا آنچه را که یاد گرفته‌ایم دیگر فراموش نکنیم. اگر واقعاً مصمم هستید که یک زبان جدید را یاد بگیرید-تاکید می‌کنم اگر مصمم هستید- این کتاب را توصیه می‌کنم.
ملانی پینولا
ملانی پینولا نویسنده LIfehacker.com
بیشتر بخوانید
“تسلط دائمی” چیزی بیشتر از غلبه بر چالش یادگیری یک زبان جدید است. این روش یک نقشه بازی مشخص را به ما نشان می‌دهد در مورد اینکه چگونه یاد می‌گیریم و اطلاعات را به حافظه می‌سپاریم. از همان اول کتاب، بی‌صبرانه منتظر شروع تکنیک‌های آن و منابع زیادی بودم که در اختیار ما می‌گذارد. سبک نوشتن کتاب، هوشمندانه و غیر رسمی است و مخاطب را با خود همراه می‌کند و این باعث می‌شود که از خواندن آن لذت ببریم. اگر تا الان، خواسته‌اید که به یک زبان جدید، تسلط پیدا کنید، به خود لطف کنید و این روش را شروع کنید!
کارن سیمرینگ
کارن سیمرینگنویسنده مجله Scientific American Mind
بیشتر بخوانید
هرگز تا الان، چنین روش آموزشی را ندیده‌ام. برای آموزش زبان یا هرچیز دیگری. روشی که به صورت کامل تمام دانش علمی ما از نحوه عملکرد حافظه را به کار می‌گیرد. الان متوجه شده‌ام که چرا تلاش‌های گذشته من در زمینه یادگیری زبان‌های دیگر مثل آلمانی و اسپانیایی به جز در حد حفظ کردن تعدادی لغت، به جایی نمی‌رسیدند. الان قصد دارم دوباره این کار را- به کمک این روش- شروع کنم. “تسلط دائمی“، یک رژیم یادگیری سرگرم‌کننده و شخصی است که به سادگی و با سرعت، مهارت حرف زدن به یک زبان جدید را در مغز شما می‌کارد. نویسنده هم در تمام طول مسیر، شما را سرگرم نگه می‌دارد. تاکنون برای به چالش کشیدن ذهن خود، آنقدر هیجان نداشته‌ام.
جی هانریش
جی هانریشنویسنده کتاب پرفروش Thank You for Arguing and Word Hero
بیشتر بخوانید
اگر DNA استیو جابز و ارسطو را ترکیب کنید و آموزش به روش مهندسی و خوانندگی اپرا را به آن اضافه کنید، به گابریل واینر می رسید. کسی که یک سیستم هوشمندانه و خلاقانه را نه تنها برای یادگیری زبان جدید، بلکه برای یادگیری هر چیزی طراحی کرده است. آن هم به شکلی خودآموز و لذتبخش.
آیلن ستوانز
آیلن ستوانزمترجم، معلم، شخصیت تلویزیونی و نویسنده کتاب Dictionary Days
بیشتر بخوانید
این کتاب یک جعبه‌ابزار بسیار سرگرم کننده است برای کمک به یادگیری زبان. یک زبان جدید را انتخاب کنید و شروع کنید. زنده باد گابریل واینر!
--The Chicago Tribune
--The Chicago Tribuneروزنامه آمریکایی
بیشتر بخوانید
این روش موسوم به “تسلط دائمی“، روشی‌ست سرگرم‌کننده برای هرکسی که می خواهد رازهای یادگیری زبان را به صورت ساده، عامیانه و بدون استرس کشف کند. اینکه چقدر کم زمان دارید هم مهم نیست!
قبل
بعدی

درباره سایت ایران فلونت


اسمم هیوا ست. کارشناسی ارشد کامپیوتر از دانشگاه تهران. مدرس زبان انگلیسی و فعال در چند حوزه دیگر.

معضل زبان:

در ده سال گذشته علاوه بر مدرسه و دانشگاه، به صورت خودخوان و با تهیه ده ها دوره و کتاب و مجموعه آموزش زبان تلاش می کردم که زبان انگلیسی ام را بهتر کنم. بعد از این همه سال و تلاش های پراکنده، با زحمت بسیار و با سرعت کم زبانم بهتر شد و کم کم توانستم کتاب انگلیسی بخوانم و فیلم و دوره های انگلیسی را گوش بدم.

کم کم عادت کردم به خواندن کتابهای انگلیسی و دیدن ده ها دوره و کورس انگلیسی در زمینه های مورد علاقه خودم. در مواردی هم با نویسنده ها و آدم های مورد علاقه خودم در کشورهای مختلف دنیا مکاتبه می کردم.

اما همیشه اعتقاد داشتم که روش های فعلی ناکارآمد هستند و باید روش بهتری برای یادگیری بهتر، آسانتر و سریعتر وجود داشته باشد.
یک روش جدید :

چند سال پیش، طبق عادت همیشگی که کتابهای پرفروش و جدید را دنبال می کردم، به کتابی برخوردم به نام Fluent Forever که ۱-۲ ماه از انتشار آن می گذشت. پس از خواندن تعریف و تمجید های زیاد از آدم های شناخته شده  از جمله چند نفر از نویسندگان مورد علاقه ام (که در زیر برخی از آنها را آورده ام)، آن  کتاب را بارها خواندم و دوره ویدئویی ۱۸ ساعته آن را چندبار نگاه کردم:


تدریس خصوصی :

پس از چند ماه و پیدا کردن آشنایی کافی با این روش، تصمیم گرفتم این روش را جدی تر دنبال کنم. مدتی شروع به تدریس خصوصی این روش کردم. اول به اطرافیان و دوستان خودم و در ادامه به صورت جدی تر به کسانی که در میان آنها دانشجوی رشته زبان انگلیسی، مدرس دانشگاه، دانشجو، خانه دار، کسانی که به صورت خودخوان سالها تلاش کرده بودند اما از نتیجه راضی نبودند، افرادی در سنین مختلف ( زیر ۲۰ سال و بالای ۵۰ سال) و غیره. و در تمام این پنج سال و با توجه به تجربه شخصی و آشنایی بیشتری که با پیچ و خم های این روش پیدا کرده‌ام و نتایجی که از شاگردانم گرفته‌ام، روز به روز باورم به این روش بیشتر می شود و آن را جدی‌تر دنبال می‌کنم.

شروع این سایت :

در پنج سال گذشته حدود ۱٫۵ میلیون نفر یادگیری زبان با این روش را شروع کرده‌اند اما در ایران کسی روی این روش کار نکرده است.

من هم در این مدت و بعد از اجازه گرفتن از موسس این روش تصمیم گرفتم که چندسال روی این روش کار کنم و در این سایت و به کمک این روش به کسانی که قصد دارند زبان انگلیسی را یاد بگیرند، کمک کنم.

در این مدت و با اختصاص حدود ۳5 هزار ساعت زمان با صدها زبان‌آموز کار کرده‌ام، چند صد صفحه مطلب آموزشی آماده کرده‌ام، هزاران فلش کارت تهیه کرده‌ام، تمام منابع لازم شامل صداها، ویدئوها، لیست کلمات، منابع موردنیاز و بسیاری موارد دیگر را تهیه کرده‌ام و در نهایت کل روش را با تمام جزئیات و در عمل و به کمک زبان آموزان متعدد بارها و بارها آزموده و اصلاح کرده‌ام.

پس از 6 سال فعالیت، به دلیل بهبودها و کارهای تکمیلی زیادی که انجام دادیم، نام آن را از Fluent Forever به Iran Fluent تغییر دادیم.