چگونه به گرامر انگلیسی مسلط شویم؟

قبلاً لیست کلمات و نکات گرامری که باید از سطح 0 تا 100 یاد بگیریم را در اختیارتان گذاشتیم. حالا می‌خواهیم اینها را به روش درست یاد بگیریم. نحوه یادگیری کلمات را قبلاً آموزش دادیم.

الان نوبت گرامر است. می‌خواهیم نکات گرامری که بلد نیستیم را یاد بگیریم. برای اینکار از یکی از 6 لیست مربوط به سطح مبتدی تا پیشرفته استفاده می کنیم. مجموع این نکات گرامری که از 0 تا 100 لازم است بلد باشیم، 1220 نکته است.

برای یادگیری اینها لازم است به این صورت عمل کنیم:

1) ساده کردن گرامر به سه حالت

اینکه گرامر چیست، آیا خواندن آن لازم است یا نه، چگونه آن را بخوانیم و سوالات متعدد دیگر را قبلاً در قالب نوشته های متعددی در سایت بررسی کردیم.

الان قصد ما یادگیری این نکات گرامری به روش درست است. برای انجام این کار اول باید گرامر را ساده کنیم.

گرامر چیست؟ گرامر قواعدی است برای ساختن جمله. ما کلمات مناسب را کنار هم قرار می دهیم و جمله میسازیم.

در اصل هر جمله ای که برای ما نکته جدیدی دارد، این نکته جدید یکی از این سه حالت است: 1) یا کلمه جدید در آن وجود دارد که ما بلد نیستیم، 2) یا کلمه ای که از قبل میدانستیم، شکل آن عوض شده (برای مثال، eat تبدیل شده به eating یا ate، 3) یا ترتیب کلمات آن عوض شده (برای مثال، I am Ali تبدیل شده به Am I Ali ).

در نوشته دیگری، کاملتر این سه حالت را همراه با مثال توضیح داده ایم: ساده کردن گرامر به سه حالت

2) به خاطر سپاری نکات گرامر با فلش کارت

هر نکته گرامری، یکی از این سه حالتی است که گفتیم. حالت اول را که قبلا یاد گرفتیم (ساختن فلش کارت برای کلمه جدید).

برای دو حالت دوم هم طبق آموزشهای زیر فلش کارت می سازیم:

ساختن فلش کارت برای شکل جدید کلمات آشنا

ساختن فلش کارت برای ترتیب جدید کلمات

پس از ساختن فلش کارت، باید مرور آنها را شروع کنیم و تا زمانیکه وارد حافظه بلندمدت‌مان می‌شود، آن را ادامه دهیم.

3) مواجهه با نکات جدید گرامری در عمل و به کار بردن آنها

همانطور که در مورد کلمات هم گفتیم، فهمیدن و به خاطر سپاری گرامر کافی نیست. مواجهه و دیدن آن در عمل بخش اصلی تسلط بر کلمات و گرامر است.

بنابراین لازم است چنین فعالیتهایی را انجام بدهیم تا این فرصت را فراهم کند که این کلمات و نکات گرامری جدید را در عمل ببینیم و به کار ببریم: کتاب های ساده در سطح خودمان بخوانیم، پادکست گوش بدیم و فیلم و دوره نگاه کنیم یا جملات ساده ای در سطح الان خودمان بسازیم (به صورت مکالمه یا نوشتن).

طبق تحقیقات علمی، برای تسلط بر یک نکته جدید (از جمله کلمه و گرامر)، 5 تا 15 بار باید هر کلمه یا نکته جدید را در یک کتاب، فیلم یا جایی خارج از فضای یادگیری زبان ببینیم.

در آینده تمرینهایی را برای انجام این کار آموزش می‌دهیم.