دستورالعمل
تسلط سریع واقعی بر مهمترین قواعد گرامر انگلیسی

(حتی اگر وقت کمی دارید)

دوست عزیز، ممنونیم که برای دریافت دستورالعملی با عنوان “راهنمای تسلط سریع واقعی بر مهمترین قواعد گرامر انگلیسی” ثبت نام کردید. تا ۱۰-۱۵ دقیقه دیگر برایتان ارسال خواهد شد. یک sms و پیام واتساپ حاوی لینک هم برایتان ارسال می‌کنیم و در مورد راهکار و دستورالعمل تسلط واقعی بر کلمات صحبت می‌کنیم.

احتمالاً مشکل شما در زمینه یادگیری کلمات انگلیسی نزدیک به وضعیت الهه، شاگرد قدیمی ما باشد:

Q

یعنی فکر می‌کنید اگر گرامر بیشتری یاد بگیرید، اشتباهات گرامری در حین مکالمه انجام نمی‌دهید ولی از نظر علمی و چیزی که در عمل می‌بینیم اینگونه نیست. افراد زیادی هستند که در یک آزمون گرامر پیشرفته نمره کامل می‌گیرند اما نمی‌توانند یک احوالپرسی ساده انگلیسی انجام دهند.

بنابراین به جای دانستن گرامر بیشتر، باید مهمترین قواعد گرامر را بلد باشیم اما پس از بلد بودن، آنها را در عمل هم به روشی که خواهیم گفت یاد بگیریم تا بتوانیم از آنها در عمل استفاده کنیم.

در ایمیلی که به زودی به دستتان خواهد رسید، شواهد جالبی را برای اثبات این ادعا توضیح دادیم. آنجا گفتیم که چگونه در زمان کوتاه، پرکاربردترین قواعد گرامر زبان انگلیسی را یاد بگیریم و یادگیری بقیه قواعد، را با روش و برنامه متفاوتی به آینده موکول کنیم.

اما سوال اصلی الان این است: کی باید قواعد گرامری بیشتری یاد بگیریم؟ الان؟

می‌توان مفصل در مورد این موضوع صحبت کرد اما یک قانون سرانگشتی ساده وجود دارد: اگر در یک صفحه از کتاب موردنظرمان یا در دو دقیقه از یک فیلم و دوره، بیش از ۵ جمله ( نه کلمه) جدید ببینیم یعنی قواعد گرامری بیشتری لازم است یاد بگیریم.

برای مثال در متن زیر، جملات (و قواعد گرامری) که در یک متن نسبتاً سخت برای الهه جدیده بوده را هایلایت شده:

پس الهه لازم هست که گرامر جدید بیشتری یاد بگیرد تا از عهده خواندن این کتاب سخت بربیاید.

شما هم بد نیست کتاب، فیلم یا دوره‌ای که می‌خواهید بخوانید یا ببینید را بررسی کنید تا متوجه شوید لازم است قواعد گرامری جدیدی را یاد بگیرید یا نه.

اما گرامر فقط یک قطعه از پازل زبان است. قطعات دیگر را چکار کنیم؟ آیا روش و برنامه شفافی برای تمام قطعات این پازل داریم؟

icon About

برنامه‌ریزی برای یادگیری زبان انگلیسی در یک هفته

معلم زبان خود شوید؛ در یک هفته

برای تسلط واقعی بر زبان باید برنامه و راهکار جامعی داشته باشیم که دقیقاً به ما بگوید چه زمانی، چه کارهایی را به چه روشی انجام دهیم.

ما بر اساس هفت سال تجربه و مطالعه‌ی منابع معتبر شناخته شده، چنین برنامه‌ای را طراحی کرده ایم.

اگر می‌خواهید ببنید یک برنامه و سیستم گام به گام یادگیری زبان باید چگونه باشد، روی دکمه زیر کلیک کنید:

این دوره را می توانید در یک هفته (هر روز نیم ساعت) دنبال کنید. پس از یک هفته می‌توانید بر اساس اصول علمی، برای تقویت زبانتان، برنامه‌ریزی بلندمدت انجام دهید.