مرور فلش‌کارت‌های مینیمال پیر

برای مرور فلش‌کارت‌ها، چه در کامپیوتر و چه در گوشی موبایل، کافیست به صفحه اول برنامه انکی برویم، روی دسته موردنظر خود (یعنی دسته مینیمال پیر‌ها) کلیک کنیم.

در انکی نصب شده روی کامپیوتر (تصویر زیر)، لازم است دکمه Study Now را هم بزنیم اما در برنامه انکی روی موبایل، تنها وارد شدن به دسته فلش‌کارت‌ها کافیست.

در تصویر بالا، چند عدد نوشته شده است.

۱) فلش‌کارت‌های جدید ( که تعداد آنها به رنگ آبی نوشته شده)

۲) فلش‌کارتهایی که بلد نبودیم (به رنگ قرمز)
۳) فلش‌کارت‌هایی که حداقل یک بار مرور شده اند و الان نوبت مرور آنها فرا رسیده (به رنگ سبز)

بدیهی است اولین بار که وارد این بخش می‌شوید، تمام فلش‌کارتها آبی هستند چون هنوز مرور نشده‌اند.

مثال: مرور یک فلش کارت مینیمال پیر

عکس زیر مربوط به یک نمونه فلش‌کارت در ویندوز است که بعد از کیلک روی Study now نمایش داده می‌شود:

در تصویر بالا که مربوط به جلوی فلش کارت است، یک مینیمال پیر نشان داده می‌شود و به صورت تصادفی، صدای یکی از آن دو کلمه پخش می‌شود.

به طور کلی در یک فلش‌کارت، اول قسمت جلوی هر فلش‌کارت نمایش داده می‌شود و از ما خواسته می‌شود که جواب مربوط به آن یا به عبارتی آنچه در پشت فلش‌کارت نوشته شده را به خاطر بیاوریم.

ما باید بگوییم که آن صدا، تلفظ کدام یک از این دو کلمه بود. به بیان بهتر و دقیقتر، باید متوجه تفاوت تلفظ آن دو کلمه بشویم.
 

پیشنهاد می‌شود اگر امکان استفاده از هدست یا هدفون را دارید، برای شنیدن این فلش‌کارت‌ها از آن استفاده کنید.

پس از یادآوری آن در ذهن خود، برای دیدن جواب، روی دکمه Show Answer کلیک می‌کنیم.

با اینکار، همانطور که در تصویر زیر آمده، پشت فلش‌کارت نمایش داده می‌شود که در آن جواب درست نشان داده شود و تلفظ هر دو کلمه پخش می‌شود.

فونتیک : فونتیک مینیمال‌پیرها روی فلش‌کارت‌ها آورده شده است اما توجه به فونتیک کلمات در این بخش اختیاریست و فقط برای کسانی در نظر گرفته شده که هم اکنون فونتیک انگلیسی را می‌دانند.
اگر فونتیک بلد نیستید، لازم نیست نگران این موضوع باشید. در بخش دوم از مرحله اول که قرار است روی تلفظ صداهای انگلیسی کار کنیم، با روشی ساده، فونتیک را یاد خواهیم گرفت.

انتخاب کنید: بار بعدی، کی این فلش‌کارت را دوباره مرور کنم؟

در زیر پنجره مربوط به پشت فلش کارت (یعنی پایین پنجره مربوط به پشت فلش‌کارت)، چند گزینه نمایش داده شده است. اینها زمان‌هایی هستند که باید از بین آنها یک مورد را انتخاب کنیم تا این فلش‌کارت در آن زمان دوباره نمایش داده شود.

study
جلوی این گزینه‌ها حروف اختصاری مورد استفاده قرار گرفته که به ترتیب عبارتند از : mo یعنی month به معنی ماه، w یعنی week به معنی هفته، d یعنی day به معنی روز و m یعنی minute به معنی دقیقه

اگر فلش‌کارت نمایش داده شده، سخت بوده باشد و آن را بلد نبوده باشیم، سمت چپ ترین گزینه یعنی گزینه again را انتخاب می‌کنیم تا همین امروز دوباره فلش‌کارت را مشاهده و مرور کنیم (عدد قرمز رنگ، تعداد فلش‌کارت‌هایی را که در آن روز بلد نبوده‌ایم نشان می‌دهد)

اما اگر این فلش‌کارت را بلد باشیم، یکی از گزینه‌های دیگر را انتخاب می‌کنیم. هر چقدر این فلش‌کارت ساده تر بوده باشد، گزینه سمت راست تری را انتخاب می‌کنیم تا در زمان دورتری آن را مشاهده کنیم.
 

نکته:  به مرور فاصله این مرورها بیشتر و بیشتر می‌شود. بار اول، مرور بعدی یک یا چند روز دیگر خواهد بود اما به تدریج این زمان به هفته و ماه و سال خواهد رسید. یعنی ممکن است انتخاب کنیم که این فلش‌کارت، ۳ سال دیگر دوباره نمایش داده شود.طبق منطق پشت انکی که مطابق با نحوه کار حافظه و منحنی فراموشی یادگیری است، در این مدت مثلاً ۳ سال، این فلش‌کارت نیازی به مرور ندارد.

نحوه مرور کردن را یاد گرفتیم. کار فعلی ما این است که در همینجا توقف کنیم و شروع کنیم به مرور فلش کارتها.

سوال بعدی که مطرح می‌شود این است که در حین مرور این فلش‌کارت‌ها، به چه نکاتی باید توجه کنیم؟ در نوشته زیر، به این موضوع می‌پردازیم:

سه نکته تکمیلی مربوط به مرور فلش کارتهای مینیمال پیر

پیشنهاد ما این است که پس از یک یا دو روز مرور این فلش کارتها، این نوشته را بخوانید.

افزایش تعداد فلش کارتها برای مرور و نکات دیگر انکی

در حین مرور ممکن است بخواهیم تعداد فلش کارتهایی که انکی برای مرور نشان می دهد را افزایش دهیم، یا تنظیمات مربوط به نمایش تصادفی فلش کارتها را تغییر بدهیم و موارد متعدد دیگر.

چنین تنظیماتی را در نوشته زیر به صورت مصور توضیح داده ایم:

انجام تنظیمات لازم انکی

31 دیدگاه دربارهٔ «مرور فلش‌کارت‌های مینیمال پیر»

 1. سلام خسته نباشید عزیز
  من کنکوری میخونم و بیشتر درس های حفظی مو با آنکی حفظ میکنم ولی بعضی وقتا یه اتفاق بد میوفته مثلا دیروز من کلی کارت اضافه کردم اینم بگم که من آنکی رو گوشیمم دارم رو کامپیوترم دارم کارت های جدیدو با کاپیوتر اضافه میکنم با گوشی میخونم خوب اصل موضوع رو بگم بعد اینکه کارت هامو نوشتم خواستم سینک شون با گوشیم اول سینک کردم که یه پیغام اومد (آیا می‌خواهید که از آنکی وب استفاده کنید یا آنکی دروید) منم نمیدونستم کدومو بزنم آنکی درویدو استفاده کردم بعد دوباره رفتم تو کامپیوتر سینک رو زدم پیام داد(میخواهید تو آنکی ویب آپلود کنید یا دانلود کنید منم دانلود رو زدم) خلاصه همه کارت هام گم یا حذف شد کلی زحمتم هیچی شد استاد اگه میشه بگید من باید کدومو میزدم آیا باید آنکی ویبو انتخواب کنم
  تشکر

  1. سلام وحید عزیز
   وقتتون بخیر

   انتخاب بین انکی‌ دروید و انکی‌وب تاثیری در حذف فلش‌کارتها نداره

   فقط بین گزینه آپلود و دانلود باید گزینه درست رو با توجه به کاری که میخواید انجام بدید، انتخاب کنید
   این موضوع رو در این نوشته توضیح دادیم:

   https://iranfluent.com/sync/

   اگه اینکارو اشتباه انجام دادیم میتونیم آخرین بک‌آپ رو از نسخه‌ای که انکی به طور خودکار از فلش‌کارتهای ما ذخیره میکنه، برگردونیم
   این نوشته رو میتونید بخونید:
   https://iranfluent.com/%D9%BE%D9%88%D8%B4%D9%87-%D9%88-%D9%81%D8%A7%DB%8C%D9%84%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%A8%D9%88%D8%B7-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D9%86%DA%A9%DB%8C/

 2. سلام هیوا جان
  من بعد از چند ماه نرم افزارم رو باز کردم و یه دک جدید import کردم اما مثل اینکه نرم افزار تایمش به هم ریخته. یه روز که لغت هامو میخونم روز بعد نرم افزار رو باز میکنم، نرم افزار هنوز داخل روز قبل هست و کارت های مرور رو نیاورده!
  مشکل چطور قابل حل هست؟
  سپاس

  1. سلام الهه عزیز
   من در این چند سال چنین موردی ندیدم
   مطمئنید فلش کارتهایی که روز بعد نشون میده دقیقا همون فلش کارهاست؟ حدس اولیه من اینه که اینها متفاوتن
   یعنی چند روز اگه مرتب اینهارو مرور کنی میبینی که فلش کارت ها تموم میشن و تکرار هم نمیشن

 3. سلام و عرض ادب
  ۱- وقتی تفاوت تلفظ دو کلمه که مشابه هم هستند( مثل track و truck ) را متوجه نمی شوم باید چه کار کنم؟
  ۲- من انکی را تازه نصب کردم که سه تا گزینه بیشتر برام نمایش نمی ده: again <1m , Good <10m , Easy 4d ولی در فایلی که شما آموزش دادید گزینه های بیشتری نمایش داده شده ،می خواستم ببینم تنظیم خاصی داره یا به خاطر تفاوت در ورژن انکی است؟
  ۳- اگر در یک روز چندبار مرور again را بزنم مشکلی نداره؟ چون واقعا تفاوت تلفظ بعضی کلمات را متوجه نمی شم فقط جواب را حفظ میشم ولی از لحاظ شنیداری متوجه تفاوت نمی شم.
  ۴- در یک روز در حالت استاندارد باید چند تا فلش کارت جدید ببینیم و چندتا فلش کارت را مرور کنیم. من روی ۲۰۰ تنظیم کردم این تعداد زیاد نیست در یک روز؟
  با تشکر

  1. سلام مائده عزیز
   ۱- باید مدتی مرور اینهارو ادامه بدید با این فرض که به احتمال زیاد بعد از چند روز و نهایتاٌ چند هفته متوجه تفاوت اینها خواهید شد. برای بیش از ۹۰% مینیمال پیرها این اتفاق میفته.
   اگر بعد از مدتی باز هم با این صداها مشکل داشتید، از فایل صوتی دیگیری استفاده میکنیم. اگر مشکل حل شد یعنی احتمالا مشکل اصلی مربوط به کیفیت فایل صوتی بوده. اگر حل نشد، باید مینیمال پیرهای بیشتری برای اون صدا گوش بدید (برای اینکار بیش از هزار فلش کارت اختیاری داریم). بعیده بعد از مدتی متوجه تفاوت اون دو کلمه نشید
   نکته مهم دیگه اینه که در بخش بعد وقتی روی تلفظ این صداها و کلمات کار میکنیم، متوجه میشیم که گوشمون هم بهتر اینهارو متوجه میشه. برعکسش هم درسته یعنی وقتی صداهارو بهتر میشنویم بهتر هم تلفظشون میکنیم

   ۲- درسته. به مرور تعداد این گزینه ها تغییر میکنه. لازمه اینطوری باشه. پس از این نظر نگران نباشید مشکلی وجود نداره
   ۳- نه مشکلی نداره حتی گاهی لازمه ( همونطور که شما اشاره کردید)
   ۴- دویست تا خوبه اما در این زمینه محدودیتی نداریم. میتونه بیشتر هم باشه یا حتی کل فلش کارتهارو میتونید یه روزه مرور کنید

 4. علی محبوبی نژاد

  سلام هیوا جان
  من اصلا نفهمیدم داستان چیه. و منظورت از مرور اینها در ۲ هفته و رفتن به مرحله بعد چیه.
  الان من کی باید برم مرحله بعد از این مرحله؟؟؟ چون یک بار که این فلش کارت ها رو اجرا میکنیم یا جوابش رو بلدیم یا بلد نیستیم! بلد باشیم میره برای مرور بعدی...که معلوم نیست کی هست. بلد هم نباشیم دوباره از ما سوال میشه حالا یا روز دیگه یا ....
  بنابر این کار ما در این مرحله حالا حالا ها تموم نمیشه! چون باید صبر کنیم تا مرور بعدی فلان لغتی که درست یا اشتباه حدس زدیم فرا برسه ..حتی اگر اون مرحله هم فرا رسید باز ممکنه بلد باشیم یا نباشیم...یا میره مرحله بعد یا میره خونه اول!
  هیمنجوری ماه ها طول میکشه تا این ۴۰۰ فلش کارت رو بتونیم وارد حافظه دراز مدت کنیم.... مگه هدف انکی غیر اینه؟
  مگه قراره فقط یک بار مرور بشن این فلش کارت ها؟؟؟؟؟
  اومدیم یه فلش کارت رو درست حدس زدیم! خب اون چی میشه؟؟؟ مرور بعدی مگه جزء همین مرحله نیست؟؟؟

  1. سلام علی عزیز،
   شما بعد از اینکه مرور فلش کارتهای اصلی مرحله ۱ رو شروع کردید حدودا دو هفته باید مداوم اینهارو مرور کنید. بعدش میتونید مرحله بعد رو شروع کنید که مکمل این مرحله است و در مورد تلفظ این صداهایی هست که در این مرحله روی شنیدن بعضی از اونها کار کردیم.
   گفتید معلوم نیست مرور بعدی کی هست. اگر دقت کنید و درس مربوط به مرور رو با دقت بیشتری بخونید متوجه میشید که زمان مرور بعدی رو خودتون انتخاب می کنید. اگر بخواهید در روز یک کلمه رو میتونید ده ها بار گوش بدید (با زدن گزینه اول از سمت چپ در زیر فلش کارت) یا زمان دیگری را انتخاب کنید تا فلش کارت در آن روز دوباره نمایش داده بشه. این زمانهای پیشنهادی هم بر اساس سیستم SRS که به اندازه کافی در موردش صحبت کردیم پیشنهاد داده میشه.
   علی عزیز، با دیدن سوالهاتون مخصوصا با آن همه علامت سوال به این نتیجه رسیدم که باید متن درسهای مربوط به فلش کارتهارو حداقل یک بار دیگه بخونید. شما می تونید در یک روز تمام فلش کارتهارو مرور کنید و فردا به همین ترتیب. اینکه می گید ماه ها طول میکشه رو من واقعا متوجه نمیشم.
   بعضی از تنظیمات انکی رو هم طبق درس زیر می تونید تغییر بدید :
   https://iranfluent.com/anki-settings/

   1. هیوا جان اول سعی میکنم علامت تعجب و سوال کمتر استفاده کنم.
    منظور من اینه انکی مگه در واقع یه جعبه لایتنر نرم افزاری نیست؟ لاینتر هم متد مرور در زمان های مختلف برای به خاطر سپردن مطالب هست. درسته؟
    خب الان من وقتی به فلش کارت رو مرور میکنم. می بینم که درست حدس زدم اوکی؟
    گزینه easy که ۴ روز بعد مجدد نشون میده به من برای مرور رو دارم
    گزینه good رو دارم که یه روز دیگه مجدد به من مرور میده
    و گزینه again که یعنی بلد نبودم و مجدد ده دقیقه بعد دوباره نشون میده

    الان سوال من اینه : وقتی من طبق تنظیمات انکی مثلا بگم هر روز فقط ۸۰ فلش کارت به من نشون بده ۸۰ تا نشون میده درست؟
    بعد اولین فلش کارت رو می بینم ...سریع حدس میزنم یعنی برام راحت بوده. گزینه easy رو مگه نباید بزنم؟ یعنی میره ۴ روز بعد اون فلش کارت رو مجدد برای مرور برای من میاره.
    اگر هم فلش کارتی رو بلد نباشم again رو میزنم که ده دقیقه بعد نشون بده. خب مسلما ده دقیقه بعد من اون فلش کارت رو چون جوابش رو دیدم بلدم! و باز باید گزینه easy رو بزنم بره ۴ روز بعد.

    تا اینجا درست؟
    خب. ۴ روز بعد فلش کارت های امروز رو من برای بار دوم مرور خواهم کرد. اگر بلد باشم باز گزینه easy رو میزنم میره برای ۴ روز بعدش. این قضیه تا کی باید ادامه داشته باشه؟ سوال من اینه.
    اگر متد جعبه لاینتر باشه که ۵ تا خونه هست کلا و تا ۴ بار این ۴ روز بعد تکرار میشه...اگر متد جور دیگه ای هست که من واقعا نمیفهمم. جایی هم واقعا توضیح نداده بودی که متد انکی دقیقا چطوریه چون انکی بر حسب step هایی که براش تنظیم میشه فلش کارت ها رو برای مرور میاره و ما step رو گذاشتیم روی ۱۰ که من نمیفهمم یعنی چی دقیقا.
    سوال من اینه که این مرور فلش کارتی که بلد بودیم و رفت ۴ روز بعد اومد دوباره تا کی ادامه داره در این مرحله.
    تازه اگر ۴ روز بعدش فلش کارتی رو بلد نباشیم و اشتباه جواب بدیم باید بره از اول بیاد برای مرور.
    اصلا متوجه نمیشم چرا اصلا باید گزینه good انتخاب بشه...یا چه موقعی باید انتخاب بشه...سوال اینه : صدایی که شنیدید کدوم بود..یا بلدیم که میشه easy یا بلد نیستیم که میشه again

    مشکل من این ها هست.

    1. مگه اینکه ما در این مرحله از انکی فقط برای مرور یک مرتبه و فقط یک مرتبه فلش کارت ها ی ۴۰۰ تا استفاده میکنیم و اصلا متد لاینتر و به خاطر سپاری و ...مد نظر ما نیست و در واقع از انکی فقط تحت عنوان یه جعبه که فلش کارت هامون داخل گذاشتیم تا پخش و پلا نشه استفاده میشه. همین!
     اگه اینجوریه که خب بگید من بفهمم . چون الان ذهن من نسبت به انکی اینه که قراره مرور های ما رو زمان بندی کنه تا نهایت وارد حافظه دراز مدت بشه مطلب. و این قرار نیست با یه بار مرور یک فلش کارت اتفاق بیفته.
     امیدوارم منظورم رو فهمیده باشی.
     تشکر

     1. دوباره تکرار میکنم که انکی "یه جعبه برای پخش و پلا نشدن کارتها" نیست. دقیقا مثل جعبه لایتنر هست. فلش کارتهارو در زمانهای مشخصی براساس منحنی فراموشی نشون میده.

    2. در مورد این جمله "خب مسلما ده دقیقه بعد من اون فلش کارت رو چون جوابش رو دیدم بلدم میزنم میره برای ۴ روز بعدش" :
     نه لزوما اینطوری نیست. مخصوصا در مراحل بعدی. ممکن هست فلش کارتی رو ده دقیقه بعد هم بلد نباشی. یا اگر بلد بودی میتونی بین گزینه های مختلف ( یک روز و چهار روز ) حق انتخاب داری
     پس لزوما نمیره برای ۴ روز بعد.
     به هرحال اساس کار این هست که این فلش کارتهارو در زمانهای مشخصی(بسته به اینکه بلد هستی یا نیستی) مرور کنی. انکی هم به بهترین شکل ممکن این کار رو انجام میده
     اوایل فاصله بین مرورها کم هست. برای فلش کارت جدید، این زمان ده دقیقه، یه روز و چهار روز هست. در مرورهای بعدی این زمان به هفته و ماه و سال میرسه. یعنی ممکنه فلش کارتی رو ۶ بار مرور کرده باشی. ممکنه چند سال بعد این رو دوباره نشون بده.
     انکی هم دقیقا مطابق سیستم srs و لایتنر هست. در جعبه لایتنر فیزیکی به دلیل محدودیتهای فیزیکی فقط ۵ خانه داریم. خانه اول مربوط به ۲۴ ساعته اوله، خانه بعدی حدودا مربوط به هفته اوله و بعد به همین ترتیب چند ماه بعد و سال و ...
     این اتفاق با انکی هم به همین ترتیب میفته. به نظرم بهتره یه کم صبر کنی تا زمانهای مرور و نمایش فلش کارتهارو در طول یکی دو ماه ببینی تا متوجه این قضیه بشی.

     1. خب هیوا جان این جمله شما : " یا اگر بلد بودی میتونی بین گزینه های مختلف ( یک روز و چهار روز ) حق انتخاب داری " من دقیقا این یک روز بعد رو چه زمانی باید انتخاب کنم؟
      شما پیشنهادت کدوم هست؟

      تا اونجایی که من از این پاسخت متوجه شدم ما تا ۲ هفته این مرور ها رو تا جایی که انکی به ما نشون میده انجام میدیم و میریم مرحله بعد...بعد در ادامه کار همین فلش کارت هایی که الان داریم میخونیم همین ۴۰۰ تا مرور های بعدیشون ممکنه بعدا باز برسه ؟؟؟؟ و ما بعدا دوباره باید مرور کنیم ؟ یا بعد ۲ هفته این ۴۰۰تا رو دیلیت میکنیم؟

      1. ۱- اگر فلش کارت رو بلد بودی و به نظرت خیلی آسون اومد، چهار روز بعد رو بزن اگه بلد بودی و خیلی هم راحت نبود، فردا رو بزن که دوباره بتونی اون فلش کارت رو ببینی
       ۲- ما قبل از کار روی تلفظ، نیاز هست که گوشمون به اندازه کافی تقویت بشه. بعد از این دو هفته مرور (هر چقدر که انکی نشون بده) میتونیم بریم مرحله ۲. فعلا هم این فلش کارتهارو حذف نمیکنیم و بعدها هم به مرورشون ادامه میدیم.

 5. سلام
  اگر قرار نیست به تلفظ و املا دقت کنیم . یعنی قرار این مرحله به صورت ازمون وخطا پیش بره ؟
  و با تکرار در ذهن ما کلمه درستی که تلفظش میشنویم ثبت شه؟

  1. سلام
   قرار هست حواسمون کامل متوجه شنیدن و تفکیک معنای صداها باشه و حواسمون پرت نشه. به این دلیل هست پیشنهاد میشه که فعلاً کاری به تلفظ و املا نداشته باشیم.
   در مرحله بعد هم به همین ترتیب تمرکز میکنیم روی تلفظ صداها و املا.
   بعد از این دو مرحله تسلط خوبی روی صداها پیدا خواهیم کرد و آماده خواهیم بود که به مرحله سوم یعنی کلمات برویم.

 6. من در حال مرور فلش کارتها هستم ولی یه چیزی برام خیلی سوال شد، حدود بیست تا فلش کارتو مرور کردم ولی هر بار فقط پاسخ صحیح ایتم سمت راسته . در واقع توی همشون به صورت مشترک فقط داره ایتم سمت راستو تلفظ میکنه . این طبیعیه ؟ تنظیماتش ریخته بهم ؟ چه کاری باید انجام بدم؟

  1. مریم پس از دور روز این مشکل رو که چند نفر دیگه از دوستان هم بهش برخورده بودن رو درست کردم. امشب یه ایمیل در مورد این مشکل و چند موضوع دیگه که در این مرحله باید بهش توجه کنیم واسه تو و بقیه دوستان میفرستم.
   بازم اگه مشکلی بود بهم بگو حلش میکنیم.
   مرسی

 7. سلام هیوا جان امروز من بعد از اینکه فلش کارت ها رو مرور کردم و خواستم بازم فلش کارت جدید بهم نشون بده فکر کنم تموم شده حالاچیکار کنم اصلا به دو هفته نرسید

  1. سلام دریا جان، ببخش که دیر سوالتو جواب میدم. چون سوالاتی از این دست رو خیلی از دوستان می پرسن (بیشتر از طریق ایمیل) می خواستم سر فرصت یک سلسله مطلب در مورد نکات کار با انکی بنویسم. ولی الان به صور خلاصه در جواب سوال تو بگم که تمام فلش کارت های تمام مراحل در زمان های مناسبی برای مرور نشون داده میشن. اینکه الان فلش کارتی رو نشون نمیده، دلیلش اینه که زمان مناسب برای مرورش فرا نرسیده. خود برنامه بر اساس یک زمانبندی خاص - که میتونیم تغییرش هم بدیم- در زمان های مناسبی فلش کارت هارو نشون میده. در حین مرور هم خودت انتخاب میکنی که هر فلش کارت رو چند روز بعد نشون بده.

 8. سلام هیوا جان

  خدا بهت صبر بده با این شاگرد مبتدی، ...( اینجا هم می ترسم علامت تعجب استفاده کنم 🙂 )

  طبق راهنماییهاتون این چند روز، هرووقت دیدم که انکی تعداد کمی فلش کارت برای مرور بهم نشون میده، از طریق همون دو روش (یکی Option و دیگری Custom study ) تعداد فلش کارتها رو افزایش می دادم .
  اما امروز هر کاری کردم با این دو روش نتونستم فلش کارت بیشتری ببینم . در ضمن امروز فقط ۶ کارت بهم نشون داد نه بیشتر.
  انگار همون ۶ موردی که دیروز انتخاب کردم که فردا ببینم ، همون رو نشون میده . کارت جدیدی رو نشون نداد.
  ممنون میشم راهنماییم کنید.

  1. سلام سکینه عزیز، عجب داستانی شده این علامت تعجب :))
   راستش حدس قوی در مورد این مشکل نمیتونم بزنم ولی شاید به خاطر این باشه که همه فلش کارت هارو مرور کردی. چون فاصله بین مرور ها با گذشت زمان به صورت نمایی بیشتر و بیشتر میشه. پس اگه فلش کارت جدید نسازی، طبیعیه که فلش کارتهای خیلی کمتری رو نشون بده.
   با روشی که گفتم همیشه تعداد کل فلش کارتهای جدید و غیر جدید رو میتونی ببینی. اگر فلش کارتی رو نیاره یعنی وجود نداره.
   پس به نظرم جای نگرانی نیست.

 9. سلام هیوا ی عزیز
  دیروز ناخواسته برادر زاده کوچکم برنامه انکی مرا پاک کرد و من مجبور شدم دوباره برنامه و فلش کارتها رو نصب کنم.
  نمی دونم کجای کارم اشتباه بوده که وقتی دکمه study now رو می زنم به جای تلفظ یک کلمه و انتخاب یکی از آنها ، تلفظ هر دو کلمه پخش می شود.
  ممنون میشم راهنماییم کنی

  1. سلام سکینه جان،
   در راهنمای این مرحله به فلش کارت های دانلودی اشاره کردم و در صفحه مربوط به دانلود فلش کارت های مرحله اول توضیح دادم که دو دسته فلش کارت برای این مرحله در نظر گرفته شده. یک دسته برای خواندن و یک دسته برای مرور. شما اولی رو نصب کردی الان. در نام فایل کلمه study اومده. باید این رو حذف کنی و دومی رو نصب کنی .

 10. سلام هیوای عزیز

  پیش از هر چیز می خوام به خاطر ناآشنا بودنم با برنامه های کامپیوتری و سوالهایی که شاید اذیتتون کنه عذرخواهی کنم.

  - دیروزفلش کارتها رو دانلود کردم و قسمت اولش "فلوانت استادی" رو وارد انکی کردم ولی دومی، "فلوانت ری ویو" وارد انکی نشد و همش این پیغام رو میداد.

  Updated 0 of 200 existing notes.0 cards imported.
  این کارتهای وارداتی رو به روز رسانی کن. این یعنی چه؟

  نمیدونم درست فهمیدم یا نه، اینکه ابتدا باید مرحله اول رو مرور کنم و وقتی کارم با مرحله اول تمام شد کارتهای "فلوانت استادی" رو پاک کنم و بعد فلش کارت مرحله دوم یعنی "فلوانت ری ویو" رو وارد انکی کنم.اگر غیر از اینه ممنون میشم راهنماییم کنی.

  - مورد دیگه اینکه من امروز برای اولین بار که فلش کارتها رو مرور کردم، خیلی زمان نبرد شاید حدود ۱۰ دقیقه، با خودم فکر کردم نکنه چون قسمت دوم وارد انکی نشده اینقدر زمان برده، شاید اگر اونها بودند مرور فلش کارتها بیشتر از اینها طول می کشید.

  گفتید روزانه ۳۰تا ۴۰ دقیقه برای این کار وقت بگذارم اما مرور فلش کارت برای من فقط ۱۰ دقیقه زمان برد، آیا این اشکال داره؟

  1. سلام سکینه عزیز ، مرسی بابت دقت و همراهیت.
   قصد دارم بعداً نکات فنی مربوط به انکی رو در یک مطلب مستقل توضیح بدم.
   مثلاً ۱) در مورد اینکه چطوری تعداد فلش کارتهایی که انکی در روز نشون میده رو تغییر بدهیم.
   - باید در صفحه اصلی انکی، بر روی آیکون چرخ دنده روبروی دسته موردنظر کلیک بکنیم و Option رو انتخاب کنیم. در تب اول New cards/day رو و در تب دوم Maximum reviews/day رو به دلخواه تغییر بدیم.
   ۲) یا اینکه چطوری هر وقت که خواستم فلش کارتهای بیشتری را مطالعه بکنم:
   - یک راهش این هست که وارد دسته مورد نظر بشم. در پایین آن، روی Custom study کلیک بکنم و با انتخاب گزینه اول یا دوم، و وارد کردن تعداد فلش کارتی که قصد دارم الان مرور کنم را وارد کنم و روی ok کلیک کنم.

   اگر تعداد فلش کارتهارو افزایش بدی، زمان بیشتری در روز رو میتونی به مرور کردن اختصاص بدی. خود انکی تعداد کمی فلش کارت رو هر روز نشون میده به همین دلیل هست که سریع تموم میشن.

   در مورد سوال اولت: اول باید دسته اولی رو حذف کنی، بعد دسته دوم رو نصب کنی تا این پیام رو دریافت نکنی.

   1. ممنونم از راهنمایت
    مراحلی رو که گفتی انجام دادم و مشکلم رفع شد.
    خیلی خوشحام که می خوای اطلاعاتی در مورد نکات فنی انکی در سایتت قرار بدی ، مطمئنا بسیار راه گشاست.

 11. سلام
  خسته نباشید
  آیا اموزش کامل از برنامه انکی به زبان فارسی موجود هست؟
  می توان تمام لغات(موجود در سایت که اونا رو دارم کار میکنم) مربوط به این قسمت رو از انکی بیرون کشید یعنی همه رو یکجا مثلا در اکسل یا... داشت؟
  از لطفتون بسیار ممنونم.

  1. سلام یعقوب عزیز،
   در مرحله اول، یه کمی در مورد انکی صحبت کردم. برنامه ریزی کردم که بعد از عید ۹۵ یه سری مطلب در مورد انکی و حافظه و.. بنویسم. الانم اگر در گوگل سرچ کنی در مورد انکی مطالب خوبی پیدا میکنی.
   در مورد سوال دومت، فکر کنم اگر export ش کنی، میتونی تبدیلش کنی به چیزی که مدنظرت هست.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *