دستورالعمل
تسلط واقعی بر مهمترین قواعد گرامر انگلیسی

(حتی اگر وقت کمی دارید)

گفتیم اگر کلمات داخل یک جمله را بلد هستید اما خود جمله را متوجه نمی‌شوید، تقویت گرامر اولویت اول شما خواهد بود. فرض کنیم هدف شما از یادگیری زبان، خواندن کتاب یا دیدن فیلم و دوره است. اگر در هر صفحه از این کتاب یا در دو سه دقیقه از این فیلم، بیشتر از ۵ جمله جدید دیدید، یعنی لازم است گرامرتان را تقویت کنید.

اول مهمترین و ر ایج‌ترین قواعد گرامر را یاد بگیرید

بعضی از قواعد گرامری بسیار پرکاربرد هستند و بعضی از آنها به ندرت مورد استفاده قرار می‌گیرند. برای مثال:

   

   • پرتکرار ترین کلمه زبان انگلیسی، The است که در واقع جز گرامر محسوب می‌شود.

   • در ۸۰ درصد جملات، فقط ۲ زمان از ۱۲ زمان زبان انگلیسی استفاده می‌شود: حال ساده، گذشته ساده.

  بیشتر قواعد گرامری که در کتابها و منابع گرامر آموزش داده می‌شوند، به ندرت در عمل به کار می‌آیند. بنابراین باید آنها را رها کنیم و روی قواعد پرتکرار متمرکز شویم.

  اما این قواعد پرتکرار کدامها هستند؟

  قواعد پرتکرار گرامر: گرامر یک کودک ۶ ساله

  پس از سالها تحقیق یک تیم تخصصی از دانشگاه کیمبریج، بهترین راه حل و جواب برای مسئله کلمه و گرامر به دست آمده و دیگر نیاز چندانی به منابع دیگر وجود ندارد.

  حاصل کار این تیم به ما می‌گوید که یک انگلیسی زبان با سطح مبتدی، متوسط یا پیشرفته، دقیقاً کدام کلمات و نکات گرامری را بلد است.

  برای مثال ما می دانیم که:

    

    • یک کودک ۶ ساله آمریکایی که سطحش مبتدی است ۱۰۹ نکته گرامری (مانند زمان گذشته ساده) را بلد است. به همین ترتیب در مورد تمام سطوح دیگر این را می دانیم. 

    • یا کسی که سطح B2 (بالاتر از متوسط) را دارد، باید ۲۴۳ نکته گرامری از جمله ساختار سوالی کردن با could و نحوه درخواست کردن را در این سطح یاد بگیرد.

   یا کسی که تا سطح آخر پیشرفته برای مثال موارد زیر را بلد است:

     

     • ترکیب پیشرفته صفاتی مانند A timid, shy, self-conscious, over-sensitive and vulnerable person

    بنابراین الان برای اولین بار، می دانیم هر کسی با هر سطحی که دارد، دقیقاً کدام نکات گرامری را یاد بگیرد.

    تعداد کل نکات گرامری که باید یک فرد مسلط بداند ۱۲۲۰ نکته است. اما در گام اول، کمتر از یک دهم آنها را یاد می‌گیریم و بیشتر ۸۰ درصد جملات را به کمک آنها خواهیم فهمید.

    با وجود این راه حل، دیگر حتی نیازی به منابع و کتابهای گرامر مانند گرامر این یوز (Grammar in Use) هم نیست (حتی بهتر است از آنها استفاده نکنیم)

    منظور از سطح B2 در توضیح بالا، سطح چهارم از شش سطح استاندارد جهانی برای سطح بندی زبان است ( مرجع مشترک اروپایی در یادگیری زبان (CEFR) ).

    البته می‌دانیم ممکن است یک نفر کلمات کمتر یا بیشتری را بلد باشد اما در چنین تحقیقاتی تمرکز روی اکثریت است؛ هدف نهایی ما هم این است که به اندازه اکثر آمریکایی‌ها زبان بلد باشیم.

     

     

    icon About

    حل بزرگترین مشکل یادگیری زبان

    برنامه ریزی برای یادگیری زبان انگلیسی در یک هفته

    برای تسلط واقعی بر زبان باید برنامه و راهکار جامعی داشته باشیم که دقیقاً به ما بگوید چه زمان، چه فعالیتهایی را به چه صورت انجام دهیم.

    ما بر اساس هفت سال تجربه و مطالعه، چنین برنامه‌ای را طراحی کرده ایم.

    اگر می‌خواهید ببنید یک برنامه و سیستم گام به گام یادگیری زبان چگونه باید باشد، روی دکمه زیر کلیک کنید:

    این دوره را می توانید در یک هفته (هر روز نیم ساعت) نگاه کنید. پس از یک هفته می‌توانید بر اساس اصول علمی، برنامه‌ریزی بلندمدت برای تقویت زبانتان انجام دهید.