راهنمای معرفی سایت italki برای تقویت زبان و مکالمه


یکی از نقص‌های اصلی تقریباً تمام سایت‌ها، کتابها، برنامه‌های موبایل و سایر منابع یادگیری زبان این است که در آنها گفتگوی واقعی با آدمهایی که زبان مادری آنها انگلیسی است، وجود ندارد.

سایت iTalki، یکی از سایت‌هایی است که تلاش دارد این نقص را برطرف کند.

درباره سایت italki

هزینه هر ساعت تدریس خصوصی به صورت صوتی با ویدئویی، متغیر است اما تقریباً کمی کمتر یا بیشتر از ده دلار است.

روال کار به این صورت است که در هر هفته، یک ساعت با معلم گفتگو و آن را ضبط می‌کنیم. در بقیه روزهای هفته، شروع به رفع اشکالات و ساختن فلش‌کارت و مرور نکاتی می‌کنیم که در این یک ساعت یاد گرفتیم. بنابراین یک ساعت تمرین و گفتگو با معلم، برای یک هفته کافیست.

ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که کدام نوع سرویس ( از سه سرویسی که گفتیم) را باید استفاده کنیم؟

قاعده قطعی در این مورد وجود ندارد اما پیشنهاد می‌شود که از معلم غیر رایگان استفاده کنیم تا کل جلسه در اختیار ما باشد و بتوانیم از معلم بخواهیم که موارد مشخصی را (که موضوع درس بعدی است) با ما تمرین کند.

از بین دو نوع معلم عادی و حرفه‌ای هم بهتر است برای صرفه‌جویی در هزینه (در صورتیکه برایمان مهم باشد)، 2-4 ساعت با معلم عادی کار کنیم و در این مدت نکات و سوالات سخت‌تر را یادداشت کنیم و پس از آنکه به تعداد کافی رسیدند، یک ساعت با یک معلم‌ حرفه‌ای کار کنیم و این سوالات را از او بپرسیم.

نحوه پیدا کردن بهترین معلم ها

اگر با صحبت کردن به یک زبان دیگر و یک فرد خارجی کاملاً احساس راحتی می‌کنید، می‌توانید از خواندن این بخش صرف نظر کنید اما واقعیت این است که این کار برای اکثر ما راحت نیست و حتی می‌تواند ترسناک باشد.

اگر متوجه صحبت معلم نشویم یا خودمان نتوانیم چیزی که مدنظرمان هست را بیان کنیم، ممکن است احساس اضطراب و ناراحتی داشته باشیم.

به همین دلیل ممکن است بسیاری از ما فقط پروفایل معلمها را نگاه کنیم و لیست آنها را اسکرول کنیم اما هرگز درخواستی برای آنها ارسال نکنیم.

اما اینکار آنقدر ضروری و مفید است که چنین مشکلی نباید مانع انجام این کار شود.

موارد زیر می تواند به ما در حل این مشکل کمک کند:

اول طبق تقویم معلم انتخابی مان، یک زمان مشخص را رزرو می‌کنیم با این فرض که هر وقت که خواستیم می‌توانیم آن را لغو کنیم. هرچه باشد کلیک روی یک دکمه راحت‌تر از صحبت با یک خارجی است.

تا 24 ساعت قبل از جلسه، سخت‌ترین کاری که انجام می‌دهیم، همین یک کلیک بوده است.

بعد از 24 ساعت، اگر جلسه زمانبندی شده را لغو کنیم، پول‌مان را از دست می‌دهیم. احتمالاً این ترس از از دست دادن پول، یک انگیزاننده قوی می‌شود برای انجام این کار سخت.

​اگر با گفتگوی ویدئویی راحت نیستید، قبل از رزرو یک جلسه، می‌توانید از معلم بخواهید که مکالمه صوتی اسکایپ داشته باشید. اگر جواب ایشان منفی بود، می‌توانید به سراغ گزینه بعدی بروید.

اما در مورد چه چیزی با معلم صحبت کنیم؟ اگر در حین چت ویدئویی، ساکت باشیم و چیزی برای گفتن نداشته باشیم، نگرانی و ترس ما درباره این گفتگو را بیشتر خواهد کرد و احتمال آنکه از زیر بار اقدام شانه خالی کنیم، بیشتر می‌شود. در درس بعد، برای این مسئله چاره‌اندیشی می‌کنیم.

نمونه گفتگوی دو نفر در سایت iTalki :

در انتهای این درس، شاید بد نباشد یک نمونه گفتگو ویدئویی در سایت iTalki را ببینید:

روالی که در این درس گفتیم را در عمل انجام دهید. یعنی به سایت iTalki بروید، لیست معلم‌ها را ببینید و بر اساس معیارهایی که گفتیم، چند معلم مناسب پیدا کنید، ویدئوی معرفی و تقویم کاری او را ببینید.
بهتر می‌شود اگر بتوانید به یکی از آنها پیام دهید و درباره نحوه تدریس یا هر موضوع دیگه ای با او صحبت کنید.

تمرین مکالمه با سایت آیتاکی:

در بخش دوم این نوشته، توضیح خواهیم داد که چگونه برای تقویت مکالمه از سایت آیتاکی استفاده کنیم و درباره چه صحبت کنیم: گفتگو با یک معلم خارجی در سایت Italki

گام بعدی من برای یادگیری واقعی زبان چیست؟

برای پیدا کردن مسیر شخصی و اختصاصی خودتان برای یادگیری واقعی زبان انگلیسی روی دکمه زیر کلیک کنید:

8 دیدگاه دربارهٔ «راهنمای معرفی سایت italki برای تقویت زبان و مکالمه»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای فهمیدن مسیر شخصی‌ یادگیری زبان خودتان، روی دکمه زیر کلیک کنید