پلنر و دفتر برنامه‌ریزی زبان به روش فلوئنت (روزانه، هفتگی، ماهانه و …)

راه یادگیری زبان یک راه طولانی است. برای همین نیاز به نظم و مداومت دارد و باید تبدیل به عادت روزمره شود. یک ابزار خوب برای فراهم کردن چنین نظم و عادتی، دفتر برنامه ریزی است که برای کاربردهای مختلفی مانند کنکور یا برنامه ریزی سالانه شخصی طراحی می‌شود.

ما در فلوئنت ایده پلنر و دفتر برنامه ریزی را گرفته ایم و پس از بررسی تمام نسخه های خارجی و بر اساس نیاز شاگردانمان چنین دفتری را طراحی کردیم.

این پلنر در زمان نگارش این نوشته، اولین و تنها نمونه پلنر زبان در ایران است هر چند اولین بودن چیزی نیست که قابل افتخار باشد. اما فکر می‌کنیم وجود چنین ابزاری لازم و کمک کننده است. داشتن یک پلنر روزانه، هفتگی و ماهانه می‌تواند کمک بسیاری به زبان آموزان بکند. در این پلنر، مهمرین کارهایی که لازم است برای تقویت زبان انجام دهیم را آورده‌ایم.

صفحات پلنر فلوئنت

در فهرست مطالب پلنر، انواع صفحات پلنر را می‌توان دید:

دوره اختصاصی برای آموزش نحوه کار با پلنر

در این دوره به صورت ویدئویی و متنی تمام بخشهای دفتر برنامه ریزی فلوئنت را آموزش داده‌ایم.

این دوره فقط برای کسانی که این پلنر را دارند مفید است برای همین فقط در اختیار آنها قرار گرفته است:

لینک دوره آموزش نحوه کار با پلنر برای دارندگان پلنر

شما با پر کردن دفتر برنامه ریزی فلوئنت، مسیری که طی می‌کنید را ثبت می‌کند. کوچ شما به صورت مداوم دفتر شما را بازبینی می‌کند و به شما جهت درست را نشان می‌دهد.

مقدمه فلوئنت

اجازه بدهید در پایان، مقدمه پلنر را که نوشته طراح آن است اینجا بگذاریم تا هدف از طراحی این پلنر را از زبان طراح آن بخوانید:

حرف اول

میلیون ها سال از آخرین باری که جدمان در غار نشسته بود و هیچ کاری برای انجام دادن نداشت گذشته است؛ از زمانی که آینده معنای دقیقی نداشت و هدف مهم هر روز زنده ماندن تا فردا بود . امروزه اضطراب خورده شدن توسط شیر به هزاران اضطراب کوچک تبدیل شده و تنها هدف زندگی یعنی “زنده ماندن” جایش را به هزاران هدف کوچکتر برای بهتر زندگی کردن
داده. اما زمان ما هنوز همانقدر است. متاسفانه روز ما به اندازه ی نیاز و هدف هایمان رشد نمی کند . با این حساب چه کسی می تواند بگوید نیازی به برنامه ریزی ندارد؟
برنامه ریزی درست، علاوه بر مفید کردن ساعات ما، کمک زیادی به کم کردن اضطراب می کند. انگار یک دانای کل وجود دارد که حساب کتاب ها دست اوست و خیالمان را راحت می کند که همه چیز تحت کنترل است. اما با این حال چرا بیشتر ما نمی توانیم به برنامه مان عمل کنیم؟ چرا برنامه ریزی ها خشک و خسته کننده هستند؟ ما به یک جواب از جوابهای این سوال می پردازیم
رایدر کارول پسر دبیرستانی که به اختلال کمبود توجه و تمرکز مبتلا بود، مدت ها با این سوال سر و کله زد و درست قبل از آنکه کاملاً نا امید شود، ایده نابی به ذهنش رسید. برنامه ریزی برای تمام ابعاد زندگی، به شکل جذاب، منعطف و کاملن شخصی.
او کم کم این متد را گسترش داد و آن را در قالب کتابی به اسم متد بولت جورنال منتشر کرد که با استقبال عجیبی رو به رو شد. از روزی که پیشنهاد طراحی یک دفتر برای ثبت مسیر آموزش زبان به من داده شد دغدغه و تلاشم این بود که چطور می شود از این متد الگو گرفت. پلنری که پیش روی شماست نتیجه ی این تلاش است. دفتر برنامه ریزی فلوئنت بر اساس متد بولت ژورنال و منطبق با مسیر آموزش زبان مجموعه ی فلوئنت طراحی شده است. ممکن است در ابتدا کمی کار کردن با این دفتر برایتان پیچیده باشد. برای این منظور، ویدئوهایی را برای آموزش نحوه ی کار با این پلنر برایتان آماده کرده ایم که با اسکن کردن کد زیر می توانید به آن ها دسترسی پیدا کنید.

پکیج و بسته فیزیکی فلوئنت

بد نیست اشاره کنیم که این دفتر برنامه ریزی، یکی از آیتمهای پکیج فیزیکی فلوئنت است که در اختیار شاگردان ویژه قرار می‌گیرد.

این پکیج، علاوه بر دفتر برنامه ریزی زبان، شامل 9 داستان طبقه بندی شده و دفتر خوشنویسی هم هست (طبق تصویر بالا).

ابزارهای دیگر برای برنامه‌ریزی

علاوه بر پلنر، اپلیکیشن‌ها از ابزارهای رایج برای برنامه‌ریزی هستند. امروزه با وجود گوشی‌های هوشمند دسترسی به انواع این اپ‌ها، بسیار آسان است. این برنامه‌ها با به کارگیری روش‌های مختلف امکان مدیریت زمان، مدیرت کارها و در نتیجه افزایش بازدهی در فعالیت‌های مختلف را برای ما فراهم می‌کنند. یکی از این برنامه‌ها، Focus To-Do است. ما در نوشته‌ی دیگری به معرفی فوکوس‌تودو، دانلود و آموزش کار با آن پرداخته‌ایم.

به این مطلب امتیاز دهید

وبینار برنامه‌ریزی گام‌به‌گام یادگیری زبان در سال 1402

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *