معرفی برنامه انکی (جعبه لایتنر برای کامپیوتر و موبایل)

anki-review-bannerانکی یک برنامه رایگان و ساده اما در عین حال قدرتمند برای مرور آموخته‌ها و حل مشکل فراموشی است.

پشتوانه و منطق این برنامه بر اساس یک قرن پژوهش علمی درباره حافظه و یادگیری استوار است. پژوهش‌هایی که اثبات می‌کنند که مطالعه و مرور در بازه‌های زمانی مشخص، بسیار موثرتر از خواندن یک‌باره یا مرور پراکنده و نامنظم است.

در پنج نوشته زیر، به تفصیل در مورد کارکرد حافظه از نظر علمی، حل مشکل فراموشی و مرور درست صحبت کرده ایم.

پنج اصل حفظ و به خاطرسپاری دائمی آموخته‌ها

برنامه انکی هم به عنوان یک جعبه لایتنر نرم‌افزاری، تمام این اصول را در خود دارد.

در واقع انکی، با اتوماتیک سازی فرآیند یادگیری و مرور مفاهیم در بازه‌های زمانی بهینه، کار به خاطر سپاری آنها در حافظه درازمدت را به شکلی عمیق‌، با کمترین زحمت و در کمترین زمان ممکن می‌سازد.

به علاوه، با این روش کنترل بیشتری داریم روی آنچه که وارد حافظه درازمدت می کنیم.

به کمک انکی -همانطور که بعداً یاد می‌گیریم،- می‌توانیم هزاران کلمه و جمله و نکته جدید را به خاطر بسپاریم و این فرآیند را تبدیل به کاری سرگرم‌کننده کنیم.

در یادگیری زبان به روش Fluent Forever توضیح خواهیم داد که چگونه از این برنامه و افزونه‌های آن برای یادگیری کلمات، جملات، گرامر، تلفظ و هر نوع آموخته دیگری استفاده کنیم.

مثال: به خاطر سپاری +95%

در تصویر زیر می‌بینیم که یک زبان‌آموز در سه سال گذشته (با وجود آنکه در مقاطعی ۵ ماه یادگیری زبان را کنار گذاشته) حدود ۹۶-۹۵% از چند هزار فلش‌کارتی را که تهیه کرده، به خاطر سپرده است.

بنابراین به کمک انکی و اصول علمی پشت آن، مشکل فراموشی را حل می‌کنیم و بخش زیادی از فرآیند یادگیری زبان را به کاری سرگرم‌کننده تبدیل می‌کنیم.

آموزش کار با انکی

برنامه انکی، ابزار اصلی ما برای فراموش نکردن آموخته‌هایمان است. برای یادگیری این ابزار، ده‌ها نوشته داریم که در آنها به نحوه کار با انکی و تمام جزئیات آن می‌پردازیم.

9 دیدگاه دربارهٔ «معرفی برنامه انکی (جعبه لایتنر برای کامپیوتر و موبایل)»

 1. سلام انکی واقعا اپلیکیشن عالی هست برای یادگیری زبان و حتی یادگیری زیست و شیمی و فیزیک و هرچی که دلتون بخواد فقط باید بلد باشید باهاش چجوری کار کنید
  شکل های زیست رو بنداز تو انکی ببین چجوری مثل هلو میره تو گلو(حافظه بلند مدت)
  یاعلی

 2. با سلام:
  وبا تشکر وسپاس فراوان جهت زحماتی که برای تهیه مفاهیم فوق کشیده اید.من امروز وارد وبسایت شما شدم و از اتخاب
  جلسات بسیار لذت بردم واستفاده کردم.

 3. دوستانی که اپل دارن می تونن از طریق اپلیکیشن سیبچه و پرداخت مبلغ ناچیز سی هزارتومان هم این نرم افزار هم دیگر نرم افزارهای پولی موردنیازشون رو دانلود کنن.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *