مسیر صفر تا صد خواندن سریع و روان کتاب و دیدن فیلم و دوره بدون زیرنویس

فرض بسیاری از ما بر این است که اگر کلمات و گرامر را بلد باشیم، می‌توانیم از آنها استفاده هم بکنیم. برای مثال می‌توانیم کتاب بخوانیم یا فیلم و دوره نگاه کنیم. اما این فرض اشتباه و گمراه کننده است. در ادامه، این موضوع را جداگانه برای مهارت خواندن و شنیدن بررسی می‌کنیم.

1) مسیر خواندن یک کتاب سخت انگلیسی

در ویدئوی زیر، مسیر گام به گام و مراحل دقیق یادگیری زبان را با استفاده از منابع علمی شرح داده‌ایم:

2) تسلط بر مهارت شنیدن

قبل از اینکه به مهارت شنیدن برسیم، باید به مهارت خواندن توجه کنیم. کسی که یک متن را نتواند بفهمد، نسخه صوتی آن را هم متوجه نخواهد شد. برای همین مهارت خواندن، مقدم بر مهارت شنیدن است.

اما مهارت شنیدن، به تواناییها و مهارتهای بیشتری هم نیاز دارد. برای مثال گوش ما باید با دقت بالا، در درجه اول صداها و سپس کلمات انگلیسی را تشخیص بدهد. بسیاری اوقات کلمه‌ای را می‌شنویم و متوجه نمی‌شویم اما وقتی آن را می‌خوانیم می‌بینیم که ما این کلمه را بلد بودیم. چون تلفظ کلمات انگلیسی معمولاً با املای آن تفاوت زیادی دارد، لازم است روی تقویت گوش و شنیدن به صورت اصولی کار کنیم.

پس از تسلط بر شنیدن 41 صدای زبان انگلیسی و چند صد کلمه، نوبت به مهارت شنیدن و تشخیص درست عبارات و جملات زبان انگلیسی می‌رسد چون کلمات در قالب عبارت و جمله متفاوت و گاهی به هم چسبیده تلفظ می‌شوند.

مواردی مانند استرس، لحن کلام و ملودی هم مهارت شنیدن را سخت تر می‌کند برای همین باید تمرینات خاصی را با منابعی متناسب با سطح خودمان انجام دهیم تا مهارت شنیدنمان قدم به قدم بهتر شود و به سطح پیشرفته برسیم.

در آینده در این زمینه آموزشهای بیشتری را برای شما ارسال خواهیم کرد.